TUTVUSTUS
Saue lasteaed Midrimaa on Saue linnas asuv Saue valla munitsipaallasteaed. Lasteaias on 23 rühma, milles käib ligi 460 last ja töötab ligi 100 töötajat. Midrimaa peamajas on 19 rühma ja Kadakamarja majas 4 rühma.
Õppe- ja kasvatustegevus toimub eesti keeles ning selle aluseks on riikliku õppekava põhjal koostatud Saue lasteaed Midrimaa õppekava. Lasteaia edasised arengusuunad on planeeritud arengukavas. Lasteaia tööd aitab korraldada lapsevanematest koosnev aktiivne ja toetav hoolekogu.
Lasteaias läbiviidavad õppetegevused lähtuvad üldõppe põhimõtetest. Ettevõtmised on mängulised ja lapse individuaalsest arengust lähtuvad. Koostöö peredega on pidev ja aktiivne.
Lasteaial on ühistel väärtustel põhinev kodukord ja õuereeglid. Lasteaias valitseb soe, turvaline ja kodune õhkkond. Suurt tähelepanu pööratakse ka laste sujuvale ja turvalisele üleminekule lasteaiast kooli.
Saue lasteaed Midrimaa on liitunud haridusprogrammiga Sa Suudad Seda, tervist edendavate lasteaedade võrgustikuga ning pälvinud Hea lasteaia teerajaja 2021 tunnustuse teadliku väärtusarenduse ja koostöö väärtustamise eest lasteaias.
LASTEAIA AJALUGU
- 5. oktoobril 1962 avati Sauel Pärnasalu tänava väikese kortermaja kahes korteris Keila EPT lastepäevakodu. Lapsi oli lasteaias 22.
- 1964. aastal nimetati lasteaed Harju EPT rajoonikoondise lastepäevakoduks ning koliti mõisa juures paiknenud EPT kontori ruumidesse.
- 1971. aastaks oli lasteaias juba üks sõimerühm 23 lapsega ja kolm aiarühma 67 lapsega.
- Laste arvu kasvades koliti ümber Saue mõisahoonesse.
- 1986. aastal avati uus 12-rühmaline lasteaia hoone Koondise tänaval, mille ehitas Harju EPT.
- 1999. aastal kuulutati välja lasteaia nimekonkurss. Uueks ametlikuks nimeks sai Saue lasteaed Midrimaa.
- 2024. aasta sügisel avati Saue lasteaed Midrimaa koosseisus Kadakamarja lasteaed.
LASTEAIA VISIOON
Midrimaa laps tunneb tegutsemisest rõõmu, arvestab kaaslastega, saab hakkama erinevates olukordades – on valmis avastama tervet maailma.
LASTEAIA TUNNUSLAUSE
KOOS AVASTAME TERVET MAAILMA!
LASTEAIA ERIPÄRA
- Midrimaa on Saue valla suurim lasteaed. Lasteaed paikneb kahes erinevas hoones - peamajas ja Kadakamarja majas.
- Lisaks rühmameeskonna liikmetele aitavad lasteaia igapäevaelu korraldada muusika- ja liikumisõpetajad, eripedagoogid, logopeedid, sotsiaalpedagoog, õppejuht, HEV-koordinaator, õppekorraldaja, juhiabi ja direktor. Vajadusel saame kaasata laste arengu toetamiseks ka valla psühholoogi.
- Lasteaia hoone ja õueala haldamisega tegeleb Saue Vallavarahaldus.
- Toitlustusteenust pakub lasteaias Baltic Restaurants Estonia AS. Toit valmib kohapeal, lasteaia köögis.
- Rühmade töökorralduses on kasutusel kaks erinevat süsteemi – kaks õpetajat ja õpetaja abi või õpetaja, assistent ja õpetaja abi. Mõlema töökorralduse puhul on oluline, et rühmas oleksid samaaegselt laste arengut toetamas kolm täiskasvanut. Vajadusel suunatakse rühma juurde tugitöötaja.
- Lapse loomupärast aktiivsust ja liikumisharjumuse kujunemist toetab avar, erinevatele vanuserühmadele väljaehitatud õueala.
- Laste igakülgset arengut toetab võimalus kasutada õppe- ja kasvatustegevuste läbiviimisel Saue linnaruumi ja mõisaparki.
- Lapsele parimate arenguvõimaluste tagamiseks tehakse järjepidevat koostööd lapsevanematega.
- Iga rühm on omanäoline – töötajad on loonud laste individuaalset arengut toetava keskkonna.
- Midrimaa aastaringi mahub palju traditsioonilisi ühistegevusi, mis toetavad lasteaia ja Saue kogukonna ühtsustunde kujunemist.
- Midrimaal tegutsevad erinevad töörühmad. Töörühmad panustavad ühistegevuste korraldamisse ja igal töötajal on võimalus osaleda aktiivselt lasteaia arendustegevuses.
- Kõikide osapoolte omavahelises suhtluses on Midrimaa alusfilosoofiaks SA SUUDAD SEDA programm ja lähtumine ühistest kokkulepitud väärtustest. Programm on välja töötatud laste sotsiaal-emotsionaalsete oskuste kujunemise toetamiseks ja lähtub viiest aluspõhimõttest – püsivus, optimism, enesekindlus, korralikkus ja sõbralikkus.
- Järjepidev koostöö Saue Kooliga toetab laste sujuvat üleminekut lasteaiast kooli.
- Ennastjuhtiv laps saab hakkama akadeemiliste teadmiste omandamise, suhtlemise ja käitumisega. Muutustega toimetulek toetab lapse kooliküpsuse kujunemist.